خرید سیر خشک در کیفیت های مختلف

خرید سیر خشک در کیفیت های مختلف

a.karimi

سیر خشک

دیدگاه‌ها برای خرید سیر خشک در کیفیت های مختلف بسته هستند
212 بازدید

سیر یک گیاه کاملاً شناخته شده برای مصرف در ایران و کشورهای دیگر دنیا است. این محصول کشاورزی به صورت تازه و خشک تولید و عرضه می شود. در ادامه مطلب توضیحاتی در مورد خرید سیر خشک، چگونگی تولید این محصول، خرید سیر خشک در کیفیت های مختلف و اطلاعاتی در مورد کشت این محصول خواهد آمد.
اگر علاقمند به کسب اطلاعات در این مورد هستید یا از فعالان و تولید کنندگان و خریداران و فروشندگان بازار سیر خشک هستید این مطالب برای شما مفید خواهد بود.

خرید سیر خشک
خرید سیر خشک

همه ما به طور روزمره با گیاه سیر و یا انواع فرآورده های آن برخورد داشته ایم. این گیاه تنها در ایران محبوب و معروف نیست بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا یک محصول کشاورزی پر مصرف برای آشپزی و مصرف روزانه است. همچنین خرید سیر خشک در کشورهای همسایه ایران مثل ترکیه و روسیه و… جایگاه مناسبی دارد.
در کشور ما استان های مختلفی به کشت سیر اقدام می کنند و هر کدام از این تولید کنندگان یک محصول منحصر به فرد دارند به طوری که طعم و عطر و اندازه و ظاهر سیر هر منطقه از ایران با مناطق دیگر متفاوت است. این یک ویژگی منحصر به فرد است که باعث می شود خرید سیر خشک از ایران دارای تنوع بالایی باشد و خریداران خارجی را برای خرید بیشتر این محصول ترغیب کند.
یکی از محصولاتی که می شود از سیر خشک به دست آورد پودر سیر است. برای تهیه پودر سیر با کیفیت ابتدا لازم است که سیر تازه به صورت خشک درآید و بعد از خشک شدن پودر شود. تولید و مصرف سیر خشک نسبت به سیر تازه مزایایی دارد از جمله این که:

 • سیر تازه زمان نگه داری محدودی دارد در حالی که سیر خشک ماندگاری طولانی مدت دارد و از نظر زمانی محدودیت استفاده ندارد.
 • سیر خشک تمام خواص مربوط به سیر تازه را حفظ می کند. در هر زمان از سال که تمایل داشته باشیم می توانیم آن را خریداری کنیم و از طعم و خواص سیر تازه بهره ببریم.

گیاه سیر برای تشکیل غده که قسمت اصلی مورد استفاده سیر است برای رشد به طول روز و حرارتی که به آن داده می شود حساس است. در طول زمان هایی که روز کوتاه تر یا بلند تر می شود رشد سیر هم متفاوت خواهد شد. علاوه بر این خاکی که گیاه سیر در آن کاشته می شود هم باید غنی باشد و بستر خاک خیلی سنگین نباشد تا ریشه گیاه به اندازه کافی آب جذب کند.

خرید سیر خشک
قیمت سیر در سال ۹۷

سیر تولید شده در ایران خوشبختانه دارای کیفیت و تنوع بالایی است. همچنین این محصول قیمت مناسبی دارد که خرید آن را به شکل عمده توجیه پذیر و اقتصادی می کند.
قیمت سیر در سال ۹۷ هم تابع شرایط بازار، قیمت تمام شده محصول برای تولید کننده و همچنین کیفیت سیری است که خریداری می شود. برای اطلاع کامل از قیمت به روز و همچنین اطلاعات کامل از فروشندگان و تولید کنندگان سیر خشک در سراسر ایران می توانید از قسمت اطلاعات تماس در سایت اقدام کنید.
سیر تولید شده در ایران مربوط به مناطق و استان های مختلف از جمله:

 • خراسان
 • خوزستان
 • مازندران
 • سمنان
 • مرکزی
 • همدان

هر ساله در فصل های مختلف به شکل سیر تازه و سیر خشک و همچنین فرآورده های مختلف سیر تولید شده و آماده خرید و فروش در بازار است.
برای تهیه سیر خشک صادراتی و همچنین خرید سیر خشک برای مصرف داخلی می توان انواع سیر را از نقاط مختلف ایران تهیه کرد و بعد از خشک کردن به محصول مورد نظر تبدیل کرد. به این ترتیب از بازار خرید و فروش داخلی و همچنین صادرات این محصول به سایر کشورها می توان سود مناسبی را به دست آورد.
برای کاشت سیر ابتدا سیرچه را جدا می کنند و بعد زمینی که برای کاشت سیر انتخاب شده باید خالی از هر گونه علف هرز باشد. از بین بردن علف های هرز برای رشد کامل گیاه سیر لازم است زیرا علف های هرز مواد مغذی خاک را مصرف می کنند و رطوبت خاک را از بین می برند. از این رو گیاه سیر به قدر کافی مواد مورد نیاز خود را دریافت نخواهد کرد و در نتیجه محصول یا خراب می شود یا به اندازه ای که لازم باشد رشد نمی کند.

خرید سیر خشک
قیمت سیر خشک در بازار امروز

از سیر خشک شده می توان محصولات دیگری به دست آورد که هم در مصارف خانگی و روزمره مردم و هم در مصارف عمده و پر حجم صنعتی کاربرد دارد. از مهم ترین و شناخته شده ترین این محصولات پودر سیر است که از سیر خشک تهیه می شود.
پودر سیر به عنوان یک ادویه در مراکز فروش روزانه برای مصرف در خانه ها فروخته می شود. همچنین کارخانه های صنایع غذایی هم از جمله مشتریان همیشگی این محصول هستند. از اعم کاربردهای پودر سیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صنایع فرآورده های گوشتی برای تولید محصولاتی مثل سوسیس و کالباس و فرآورده های گوشتی از سیر خشک پودر سیر به عنوان ادویه استفاده می کنند.
 • صنایع دیگری مثل صنایع لبنی برای انواع طعم هایی که در محصولات خود به کار می برند به سیر و فرآورده های آن نیاز دارند.
 • صنایع غذایی دیگر مثل تولیدات ترشی و شور و… از سیر به عنوان یک طعم دهنده در محصولات استفاده می کنند.
 • صنایع غذایی تولید کننده انواع ترشی های تهیه شده از سیر هم این محصولات را به صورت مستقل برای تولید به کار می برند.
 • با توجه به تنوع خریداران عمده سیر خشک و مصارف مختلف آن و همچنین تغییر قیمت های روزانه برای کسب اطلاع از قیمت سیر خشک در بازار امروز می توانید
 • با کارشناسان فروش این محصول از طریق قسمت اطلاعات تماس سایت در ارتباط باشید.
 • سیر خشک به عنوان یک گیاه درمانی هم مورد استفاده قرار می گیرد از جمله این کاربردها:
 • سیر خشک خاصیت ضد عفونی داشته و عفونت و آلودگی بدن را از بین می برد.
 • برای مداوای مشکلات مربوط به ریه و تنفس مفید است.
 • بر روی کاهش فشار و قند خون تأثیر مثبت می گذارد.

خرید سیر خشک
کیفیت سیر خشک

به دلیل این که سیر تازه طعم تندی دارد و ممکن است بوی آن برای افراد ناخوشایند باشد سیر خشک نسبت به سیر تازه تندی و بوی کمتری دارد. از این رو برای مصرف می تواند جایگزین خوبی برای سیر تازه باشد. می توان از سیر خشک و پودر سیر در انواع غذاها استفاده کرد و از خواص و طعم سیر بدون این که بو و طعم آن تند و ناخوشایند باشد بهره برد.
برای تولید سیر خشک مرغوب و این که بالاترین کیفیت سیر خشک را داشته باشیم لازم است در ابتدا سیرهایی را برای خشک کردن انتخاب کنیم که ظاهر یک دست و سالمی داشته باشند. از انتخاب سیرهایی که در ظاهر آن ها آثار خرابی وجود دارد اجتناب کنیم. سپس لازم است که آن ها را به کمک روش های طبیعی یا به کمک دستگاه های مخصوص خشک کنیم.
در فرآیند خشک کردن هم باید نهایت دقت را داشت که سیرهای با کیفیت از بقیه جدا شوند. بعد از خشک کردن هم نوبت به مرحله بسته بندی می رسد که سیر خشک در بسته بندی های مورد نظر خریدار آماده می شود.
فرآیند تبدیل سیر تازه به سیر خشک یک فرآیند کاملاً مطمئن است و محصولی که تولید می شود کیفیت بالایی دارد. علاوه بر این باعث می شود فواید و خواص و طعم و عطر سیر تازه به شکل مطلوبی بهتر شده و حفظ شود.
برای تهیه بهترین سیر خشک تولید شده در ایران لازم است که با فروشندگان و تولید کنندگان معتبر که امکان تهیه و تولید محصول درجه یک را دارند در ارتباط باشید. با این روش از نظر تهیه بهترین محصول همواره اطمینان وجود دارد، علاوه بر این قیمت تمام شده محصول اقتصادی تر و منطقی تر خواهد بود و خرید سیر خشک با صرفه اقتصادی بالاتری همراه خواهد شد.

خرید سیر خشک
کشورهای خریدار سیر خشک

سیر خشک تولید شده در ایران در سال های گذشته به کشورهای مختلف صادر شده است. تنوع و کیفیت این محصول ایرانی باعث شده که کشورهای خریدار سیر خشک برای این محصول ترغیب شده و بازار مناسبی برای صادرات این محصول ایجاد شود.
از جمله کشورهای خریدار سیر خشک ایران در سال های گذشته می توان کشورهای زیر را ذکر کرد:

 • کشور روسیه
 • کشورهای حاشیه خلیج فارس
 • عراق
 • ترکیه

سیر خشک از نظر قیمت خریداری محصول ارزانی محسوب می شود و خرید و فروش آن از این نظر به صرفه است. سیر خشک را در حجم های زیاد و با قیمت عمده می توان خریداری کرد و به فروش رساند.
فروشندگان در سراسر کشور این محصول با کیفیت تولید شده در ایران را هر ساله تهیه می کنند و با تبدیل کردن آن به محصولات مختلف آن را به خریداران این محصول در ایران و خارج از ایران عرضه می کنند.
یکی از کاربردهای سیر خشک این است که می توان این محصول را آسیاب کرد و به عنوان یک طعم دهنده به کار برد. این محصول طعم مطبوعی دارد و کاربرد آن در آشپزی ایرانی و آشپزی ملل فراوان است.
استفاده از سیر خشک پودر شده آسان است و نگهداری آن نیز نیاز به امکانات خاصی ندارد و به راحتی می توان آن را انبار کرد. به همین دلیل این نوع محصول نسبت به سیر تازه محبوبیت بیشتری دارد.

خرید سیر خشک
بهترین نمونه سیر خشک

گیاه سیر برای تشکیل غده که قسمت اصلی مصرفی سیر است نیاز به این دارد که هر ساله بعد از فصل برداشت محصول از بین سیرهای کشت شده سیرهایی که ظاهر خوب و سالمی دارند برای کاشت سال بعد انتخاب شود. این اولین مرحله برای تولید یک سیر خوب و مرغوب است چون اگر در انتخاب بذر کاشت سال آینده دقت کافی به کار نرود امکان وجود یک محصول خوب از بین می رود.
در نتیجه انتخاب درست سیر کشت شده برای بذر سال آینده محصول خوبی به دست خواهد آمد و بهترین نمونه سیر خشک را از همین بذرها که کاشته خواهند شد خواهیم داشت.
انواع محصولاتی که می توان از سیر خشک به دست آورد شامل:

 1. پودر سیر: سیر خشک شده را به شکل پودر درمی آورند و رنگ این پودر بعد از آسیاب شدن نباید تغییر چندانی داشته باشد.
 2. پرک سیر: سیر خشک را به شکل پرک های یک دست و منظم درمی آورند که رنگ و بوی این محصول باید مطبوع باشد و نمونه های مختلف آن حتی الامکان باید یک اندازه باشند.
 3. سیر خشک خلالی.
 4. گرانول سیر در اندازه های مختلف بسته بندی می شود و به شکل عمده در تولیدات لبنی استفاده می شود.

خرید سیر خشک
مرکز فروش سیر در ایران

اگر تمایل دارید که به اطلاعات فروشندگان معتبر سیر خشک دسترسی داشته باشد و با مرکز فروش سیر در ایران آشنایی کامل پیدا کنید می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت قرار داده شده با کارشناسان فروش این محصول در ارتباط باشید.
هر کدام از غده های سیر اگر در شرایط مناسب کاشته شوند رشد می کنند و خود تبدیل به یک گیاه سیر جدید می شوند. به طور متوسط هر سیر می تواند هشت تا ۲۰ غده داشته باشد که این باعث می شود سیر از جمله گیاهان بسیار مناسب و پر محصول باشد و تکثیر آن به صرفه انجام شود.
سیر را به دو روش می توان تکثیر کرد:

 • تولید بذر: معمولاً گیاه سیر تولید بذر نمی کند اما گاهی اوقات روی ساقه های آن بذرهای کوچکی ظاهر می شوند که می توانیم آن ها را جدا کنیم بکاریم و از طریق آن ها محصول را تکثیر کنیم.
 • کاشته سیرچه: این روش متداول ترین روش کاشت و تکثیر سیر است. هر غده سیر را با اندازه عمق مناسب در خاک می کارند و با مراقبت های لازم و آبیاری به موقع تبدیل به محصول می کنند.

در گذشته سیر ایران به کشورهای اروپایی صادر می شد امروزه هم امکان صادر کردن این محصول به کشورهایی مانند روسیه و ترکیه وجود دارد. در سال های اخیر سیر ایران خریداران خوبی از این دو کشور داشته است و تجارت و صادرات سیر به کشور ترکیه و روسیه از فعالیت هایی بوده که صادر کنندگان محصولات کشاورزی در ایران به آن اقدام کرده اند.

خرید سیر خشک

امتیاز

5٫0

درحال ارسال

امتیاز شما به مطلب

5
(1 امتیاز)

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مجموعه کشاورزی سودا سه پیاز

راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120954655
آدرس کانال: tejaratmosir@
پست الکترونیکی:info@sowdasepiaz.com

درباره ی mohammad

مطلب پیشنهادی

خرید سیر عمده صادراتی سفید و قرمز

خرید سیر عمده صادراتی سفید و قرمز a.karimi سیر دیدگاه‌ها برای خرید سیر عمده صادراتی …